Pro Dive ChorvČtsko 

Rozlúčka so sezónou

 

Záverečná párty na koniec sezóny 2010 v Prišćapaci

Úžasné počasie, skvelá partia a vynikajúce jedlo. Tak sa dá v stručnosti charakterizovať tohtoročné ukončenie sezóny v Priščapaci, na našej základni v Chorvátsku.

 

Najskôr k počasiu: voda mala 22-23 stupňov – ale na rozdiel od letných mesiacov žiadna termoklína a tým pádom nemrzli ani tí, ktorí si priniesli mokré potápačské obleky. A na suchu? S úsmevom sme si popotiahli krátke nohavice a nazuli vietnamky pri tom, ako sme prijímali SMS-ky z domu, hovoriace o dažďoch, hmle a silnom vetre......

 

Jedlo = škoda komentovať! Tibor sa naozaj realizoval. Najskôr pre nás všetkých (chápaj skupinu asi 45 hladných potápačov) navaril pravý kotlíkový guláš. K tomu baranie rohy, domáce zaváraniny a „trocha“ piva, vína.....Na druhý deň bola večera na grile. Chlapi sa okolo roštov zvŕtali ako profesionáli. Klobásky, cigánska a opäť „trocha“ piva vína!


Aj po spoločenskej stránke bolo všetko jasné. Prírode sme pomohli obvyklým “ekologickým“ ponorom, keď sme zbierali odpad z dna našej zátoky. A boli aj Korčule na Korčuly(i). Šišapárty so spievaním clivých pesničiek o láske, zrade či večnom živote už považujeme za pevné súčasti programu rozlúčky so sezónouPartia bola tak ako obvykle skvelá! Vodník Jurko mal k dispozícii už akoby „svoj“ apartmán, Filovci si rodinne zapotápali, Maro bol vtipný, Sakalovci ako vždy perfektní a preto aj nováčikovia v našich radoch boli nakoniec radi, že privolili na túto jesennú akciu.

Ďalšie fotky nájdeš na webovom albume Klubu Aronnax.

Nasmiali sme sa ako kone!

 
Použité ilustrácie sú z knihy - Jules Verne: 20.000 míľ pod morom