Pro Dive ChorvČtsko 

Lampiónový sprievod

Prechádzka po Starom Meste. Bratislava.

Okruh členov a priaznivcov nášho klubu sa nestretáva len pri potápačských akciách. Okrem aktivít okolo vody a rôznych súťaží či recesistických happeningov myslíme často aj na naše detičky, deti aj adolescentov. Do tejto skupiny patria podujatia ako: Mikuláš na bazéne, Beh Terryho Foxa, Detská potápačská plavba či Lampiónový sprievod.
Tohtoročnému lampiónovému sprievodu predchádzala najskôr niekoľkohodinová výroba lampiónov.

 

Jedny ich vyrábali z krepového papiera, iný z trtrepakov či plastových obalov. Bea s Filipom sa blysli s lampiónom zhotoveným z vytuhnutého vodného skla. Náš najmenší, Teo, si neomylne prisvojil najdlhšiu palicu, ktorú už nepustil z rúk.

Po bleskovom presune k fontáne pred SND na Hviezdoslavovom námestí nastal pre naše deti tak očakávaný okamih zapaľovania sviečok v lampiónoch. Tu nám nevyšiel náš úmysel, dať Teovi v rámci „zvýšenej“ bezpečnosti namiesto sviečky elektrický led lampášik.

Napriek tomu, že ešte nevie rozprávať, nekompromisne sa dožadoval svojich práv a neustal až pokiaľ mu Granny priam McGayverovským spôsobom akosi nepripevnila sviečku do útrob jeho žltého lampiónika. Potom sme za údivu turistov a ďalších návštevníkov mesta obišli všetky sochy na Hlavnom námestí a v priľahlých uličkách. Vynechať pochopiteľne nešlo čokoládovňu ani MacKáč.
Žiadnu vetrovku sme nezapálili, nikto neprechladol a tak dúfajme, že sa aj zúčastneným deťom tento spätný pohľad do nášho detstva podaril.

 
Použité ilustrácie sú z knihy - Jules Verne: 20.000 míľ pod morom