Pro Dive ChorvČtsko 

Mikuláš na bazéne

Zábava pre deti aj dospelých. Lafranconi.

Jednou zo sympatických tradícií nášho klubu, je aj každoročné poriadanie Mikuláša na bazéne. Je to milé podujatie, pre deti aj dospelých, ktorého zmyslom je zastaviť sa na chvíľu v predvianočnom zhone a zabaviť sa v pásme hudby, scénok súťaží a skečov v prostredí bazéna Lafranconi pri FTVŠ.

Na rozdiel od minulosti, sme vďaka Ďurkovi v kostýme čerta mali aj kvalitné ozvučnenie. Už keď sa deti vo foye schádzali bolo jasné, že tento rok nebude núdza o masky. Zjavilo sa niekoľko čertov (Katka 1 a Katka 2, Ďuro a Silva) a krásny andelíček v podaní Verči. Jedna sympatická pani prišla oblečená za námorníka a moderátor Robert v maske vodníka chodil ako Madonna s mikrofónom na tvári. Prišlo cez 20 detí.

Začalo to ako obvykle nástupom v tónoch „Žltej ponorky“ a potom prišli scénky a súťaže. Vydarilo sa číslo so zbieraním predmetov z dna bazéna aj šliapanie vody aj keď pravda naše inštruktorky v neoprénoch museli párkrát zasahovať, keď sa im zdalo, že niektoré dieťa má hlavu pod vodou už akosi pridlho. V disciplíne „Vodný ping pong“ sa najlepším plavcom ukázala byť Zlatka.  Lukáškovi sa najviac páčila „Bláznivá stononožka“ (padanie do vody dominovým spôsobom) kombinovaná s „Mexickou vlnou“ (vytváranie vĺn na okraji bazéna). Filip vyhlásil, že najlepšie bolo „preťahovanie lanom“ v malej vode. „Plávanie so sviečkami“ nám príliš nevyšlo, pretože sme nevedeli poriadne zhasnúť svetlá na bazéne. Asi najväčším úspechom skončilo „Mandarinkové matiné“, keď najlepší zberač Kubko ukoristil až 29 mandariniek.

Potom nasledovalo hromadné fotenie a prišiel aj ten, na ktorého všetci čakali - Mikuláš s plným mechom darčekov. Záver patril detskej diskotéke vo vode. Páčilo sa všetkým a viacerí rodičia nám za organizovanie skvelej akcie veľmi pekne poďakovali.

 

 
Použité ilustrácie sú z knihy - Jules Verne: 20.000 míľ pod morom