Pro Dive ChorvČtsko 

Potápali sme sa vo fontáne

 


Akcia vyšla na 100%cent. Všetci si to užili naplno a trio mušketierov: Andrej – Maro – Karol ešte viac. Povolenie na vstup do fontány nám muselo dať mesto. Dokonca vyslalo aj svojho „pozorovateľa“, ktorý kontroloval celý priebeh. Pochopiteľne sa objavili aj mestskí policajti – vraj zachytili na kamere nejakú „podozrivú“ činnosť.

 

Boli sme vzorne ustrojení v Aronnaxáckych tričkách. A veru – aj sa zastavilo kopec okoloidúcich turistov, keď videli ako sme sa exhibicionisticky začali vyzliekať priamo na Hlavnom námestí v Bratislave. Najskôr šli do vody Robert s deťmi (taká Emča si to zopakovala potom ešte 4x). Otestovali hĺbku fontány a konštatovali, že v tých 65 cm nám dekompreska nehrozí. Obkrúžili sme niekoľkokrát fontánu a splnili tak zápočet do súťaže O RUŽOVÝ ŠNORCHEL.

 

Potom šli do vody baby a spravili aj pár podvodných záberov. Ich komentár zasa bol, že netrebalo ani bóju, kompas či nôž. Chlapi čo nasldovali v tretej vlne zasa čosi vraveli o rybičkách v okrúhlych akváriách.

 

 

Nakoniec išla spomínaná komická trojka. Mládenci sa do toho opreli riadne. Poradovým krokom naprieč námestím v plutvách dopochodovali k fontáne. Andrej všetko dirigoval hlasným vojenskými povelmi. Občas sa ozvala aj píšťalka. Nasledoval ponor, o ktorom Karol poznamenal, že si ho „určite“ zapíše aj do denníka. Keď vyšli von – namierili si to v celom výstroji do nemenovanej luxusnej kaviarne, kde div sa svete, dostali aj kávu.

 

Naposledy sme sa potápali v Maximiliánovej (Rolandovej) fontáne 1. mája 1998. Aj teraz, rovnako ako vtedy sme sa nasmiali, až sme sa za bruchá chytali. Akcia bola skvelou propagáciou potápania a najmä Festivalu podvodného sveta ScubCam, ktorého bola súčasťou. Tak zasa o 13 rokov.

 

 

O našej recesistickej akcii sa dokonca pisalo aj v novinách...pozri napriklad tu

Fotky z akcie môžeš vidieť na našom webovskom albume.

 
Použité ilustrácie sú z knihy - Jules Verne: 20.000 míľ pod morom