Pro Dive ChorvČtsko 

Nočák na Slnovrat

 

Nočný ponor počas najkratšej noci v roku

 

 

Deň letného Slnovratu sa spája s najkratšou nocou roka. My z Aronnaxu sme sa rozhodli ju ešte viac skrátiť nočným ponorom. Narýchlo sme zorganizovali dovoz dreva (vďaka Andrej) a profesionálneho grilu s príslušenstvom (vďaka Dušan).
Aj keď počasie vyzeralo, akoby sa všetci čerti ženili, nevzdali sme to a tvrdošijne sme začali rozkladať všetko, čo k nočnej potápačskej párty zákonite prináleží. Vraveli sme si, že v tom vetre aspoň nebudú komáre a keď trocha spŕchne – bude sa lepšie dýchať. Našťastie po zotmení sa oteplilo a počasie napravilo. Po ustaní vetra sa do vody vrhlo cez 30 potápačov.

 


Ponor to bol kolosálny! Aj starí seneckí harcovníci tvrdili, že nepamätajú toľko života pod vodou Gulášky. Sumce, šťuky, zubáče a ďalšie ryby pred nami defilovali, akoby čakali len na nás. Voda prekvapujúco čistá, mala teplotu okolo 23 stupňov Celzia a tak sme spokojní vychádzali z vody. Netreba hádam zdôrazňovať, že sme po hodinovom nočáku zjedli všetko, čo nám suportný team pripravil. Nasledujúci mesiac si dáme hlboký ponor!

 


 
Použité ilustrácie sú z knihy - Jules Verne: 20.000 míľ pod morom