Pro Dive ChorvČtsko 

Potápačský bál

 

Naši brali drvivú väčšinu tombolových cien

Ani si nepamätáme, kedy bol v Bratislave ples potápačov. Kedysi (ale to ešte začiatkom tisícročia) sme tieto maškarné bály organizovali my, teraz sa iniciatívy chopila partia okolo Petra Kubičku. Potápačský ples zorganizovali v sobotu 5.3.2011 v Penzióne Eva nachádzajúcom sa v Juri Pri Bratislave.

 

Už samotná organizácia plesu prebehla moderne, v rátane komunikáciou E-mailom, prihlasovaním sa On-Line a platbami Internet bankingom. Naša spoločnosť Aronnax bola prizvaná k organizácii ako jeden z hlavných sponzorov, keď venovala do tomboli výherný poukaz pre dve osoby na potápačské 10-ponorové balíčky na svojej základni Priščapac v Chorvátsku.

 

Okrem ceny sme spolu s ostatnými sponzormi z radov najväčších bratislavských škôl a predajní výdatne prispeli aj k propagácii plesu. Dôkazom skvelej práce na tomto poli bola skutočnosť, že všetkých 122 lístkov na ples sa rozchytalo za 48 hodín !

 

Ples sa uskutočnil vo veľmi dôstojnom prostredí, ktorému však vôbec nechýbalo ľudské teplo, komorná atmosféra a vzájomný súzvuk ľudí, ktorých spája láska k potápaniu. Aj keď na plese nehrala živá kapela, DJ si vcelku dobre poradil s náladou a vkusom tancujúcej potápačskej verejnosti. O miniprogram sa profesionálnym speváckym výkonom postarala muzikálová speváčka a herečka Helga Koválovská.

 

 

Jedlo bolo vynikajúce a nálada skvelá. S tancovaním sa začalo prekvapujúco skro a mnohým to vydržalo až do skorých ranných hodín. Vína bolo stále dosť a dievčatá za barovým pultom sa zvŕtali tiež veľmi svižne.

 

Okrem reklamných bannerov sponzorských subjektov, ktoré dotvárali atmosféru Potápačského plesu viseli na stenách vkusné Martinove fotografie spod vodnej hladiny. Našu účasť bolo cítiť v podobe papierovej loďky, ktorú sme si už akosi "prisvojili" do loga našej Aronnax Travel. Nebolo možné si ju nevšimnúť, rovnako ako nepostrehnúť Roberta, ktorý v kostýme profesora Aronnaxa osobne vítal pri vchode všetkých účastníkov plesu a symbolicky im odvzdal malú papierovú lodičku, ktoré nám poskladali "naše klubové" deti.

 

Nedá nám nespomenúť tombolu. Takmer všetky hlavné ceny skončili pri jednom z nami okupovaných stolov:

- Kurz Advanced Nitrox Diver ......................... vyhral Karol Harmat

- Poukaz na dva potápačské balíčky v Priščapaci ..... Sršeňovci

- 2 poukazy na pobyt v Červenom mori plávajúcej safari lodi ... manželia Kissovci.

- ceny brali aj Michelinovci a ďalší........

 

 

Dovoľte nám však aj analytickejšie hodnotenie, ku ktorému pristupujeme z troch uhlov:

Čo nás najviac potešilo - bola priateľská atmosféra plesu. V sále, pri bare aj vonku sa jedntlivé potápačské "svorky" a skupiny akoby prelievali jedna do druhej. Nikde nebolo cítiť ani za mak nevraživosti či obavy z konkurencie. Podchvíľou bolo vidieť popíjať pri barovom pulte lídrov z často rozdielnych bratislavských potápačských táborov, manželské páry v tanci boli premiešané neuveriteľným spôsobom a prítomné fluidum bolo veľmi citeľné!

 

 

Po druhé sa nám páčilo že napriek skutočnosti, že alkohol tiekol potokom, sme nezaznamenali žiadnu šarvátku, neprístojné správanie či čo i len zvýšený hlas. A verte nám žiadna ochranka tam prítomná nebola, čo ešte väčšmi umocňuje slová z predchádzajúceho odstavca.

 

 

A po tretie nám ako nefajčiarom dovoľte poznamenať, že konečne sme sa s potešením zúčastnili na akcii, kde nás inak všadeprítomný dym z cigariet vôbec neobťažoval, pretože jednoducho nebol prítomný!


 

Záverom nám dovoľte za všetkých účastníkov plesu poďakovať organizáorom, sponzorom a personálu Penziónu Eva. Veríme, že sa z plesu stane tradičné stretnutie potápačov a už teraz sa tešíme na ďalší ročník. Uvidíme sa vraj hneď dva razy: 14.1.2012 ako aj 18.2.2012. Sledujte vývoj na oficiálnej stránke plesu.

Viac fotografií nájdeš na našej klubovej galérii .

 
Použité ilustrácie sú z knihy - Jules Verne: 20.000 míľ pod morom