Pro Dive ChorvČtsko 

Jazdili sme na Segway

 

 

Segway, ktorý je hitom posledných rokov nezostal nepovšimnutý ani členom Aronnaxu. Je to dvojkolesové „približovadlo“ na elektrický pohon. Okrem motora je vybavený aj dômyselným gyroskopom, ktorý namiesto pilota udržuje rovnováhu a madlom, ktorého sa pridŕža počas jazdy. Segway sa riadi v stoji, len prenášaním ťažiska. Náklon vpred znamená, že sa vozidlo pohne dopredu a naopak prenesenie váhy na päty ho zasa zastaví.


Na Bielu Sobotu tohtoročnej Veľkej Noci, sme si objednali 4 kusy týchto dvojkolesových tátošov na elektrický pohon. Zišli sme sa na nábreží Dunaja pri Riverparku a po krátkom zaškolení sme to „naplno“ rozbalili. Boli sme všetci prekvapení čo všetko sa dá so Segway robiť. Vozítka jazdili až neuveriteľne rýchlo. Zatáčali – brzdili aj cúvali len pri púhom pomyslení na zmenu smeru. Pekne sme si to užili.

Radosť mali najmä naše deti. Veľmi rýchlo odhalili možnosti strojov a tak sa začali blázniť a naháňať po nábreží. Dokonca sa po chvíľke objavili aj na druhej strane Dunaja. Celkom sme boli radi , ýe mali helmy. My dospeláci sme boli opatrnejší, uvedomujúc si výšku, z ktorej by leteli v prípade pádu. Nakoniec sa to však obišlo len s jedným pádom a odretým lakťom pri prechode cez terénu nerovnosť.

Určite si to ešte niekedy zopakujeme. Ak si chceš pozrieť viac fotografií z tejto akcie navštív náš webovský album .

 
Použité ilustrácie sú z knihy - Jules Verne: 20.000 míľ pod morom