Pro Dive Chorvčtsko 
 

Maledivy

 

Sníval si už o tom, že budeš vlastniť svoj malý ostrov? Na Maledivách sa ti tento sen splní. Ako perlový náhrdelník sa radí 26 atolov s 1.190 maličkými ostrovčekmi dookola, v celkovej dĺžke 820 km zo severu na juh pretínajúc rovník. Sú tak malé, že každý z nich môžeš obísť maximálne za 20 min. peši dookola. 200 je obývaných a 100 sú turistickými rezortmi. Na každom z turisticky využívaných ostrovov sa nachádza iba jeden hotelový komplex, ktorý je samostatnou funkčnou jednotkou a sám si vyrába elektrinu, odsoľuje morskú vodu a čistí odpadovú vodu. Netreba hádam zdôrazňovať, že na Maledivy cestujeme najmä za vynikajúcim potápaním.

 

Náš tip

Názov Maledivy nie je odvodený zo slovenského slova divy, ale tá zhoda okolností je úžasná. Pre tých, ktorým na dovolenke nestačí iba nádherná pláž s palmami a kúpanie sa v príjemne teplom mori, Maledivy ponúkajú výborné podmienky pre všetky druhy vodných športov i svetovo unikátne príležitosti pre potápačov. Aby si mohol pozorovať nádherný podmorský svet, nemusíš byť profesionálom. Stačia ti maska a trubica, ktorých je v každom hoteli dosť a vodný svet je na dosah.


Základné informácie

Oficiálny názov: Maledivská Republika
Hlavné mesto: Male
Rozloha: 298 km2
Mena: maldivská rupia
Časové pásmo: Slovensko -5 až - 9 hod


Obyvateľstvo

Počet obyvateľov: 329.000
Národnostné zloženie: Maledivci (zmiešané obyvateľstvo sinhálskeho, drávidskhého, arabského a malajského pôvodu)
Náboženstvá: sunnitský islam (99%)
Jazyky: divehi, anglický


Podnebie

Tropické s priemernou teplotou 27°C po celý rok


Vstupné formality

Maledivy nevyžadujú od slovenských návštevníkov vízum. Jedinou podmienkou k vstupu do krajiny je platný cestovný doklad a dostatočné množstvo finančných prostriedkov. Za to sa považuje minimálne 10 USD na deň.


Diplomatické zastúpenie

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dilí - India
New Delhi
110021, Dilí
India
Telefón: 0091 11/2 688 9071, 009 111/2 611 1075
Telefón: 0091 11/2 687 7941


Dôležité telefónne čísla

Ambulancia – 102
Hasiči – 118
Polícia – 119


Očkovanie

Žiadne očkovania nie sú povinné, niektoré sa iba odporúčajú.


Riziká

Krajina sa veľmi striktne bráni proti dovozu alkoholu. Ďalej je zakázané dovážať produkty z bravčového mäsa, pornografické a erotické videokazety a časopisy. Dlhoročné tresty hrozia za prechovávanie aj najmenšieho množstva drog.

 

 
Použité ilustrácie sú z knihy - Jules Verne: 20.000 míľ pod morom