Pro Dive Chorvčtsko 
 

Kuba

 

Ostrovom slobody sami seba nazývajú Kubánci. Možno sa o tom dá polemizovať, ale každopádne návštevník pri pohľade na Kubáncov nemá pocit, že by neboli spokojní. Ich chytľavá nálada, zmysel pre rytmiku, cigáry a rum sú všetko motívmi, prečo chodievame tak ďaleko. Je tu skvelé potápanie, preto sem organizujeme výlety do oblasti Jardines se la Reina. ako aj lodné safari .

 

Náš tip

Málokde ti dajú garanciu na to, že skutočne uvidíš žralokov vo veľkých množstvách. A langusty ti už ku koncu pobytu ani nebudú chutiť – toľko ich skonzumuješ.....


Základné informácie

Oficiálny názov: Kubánska republika
Hlavné mesto: Havana
Rozloha: 110 860 km2
Mena: kubánske peso, konvertibilné peso
Časové pásmo: Slovensko -6 hod


Obyvateľstvo

Počet obyvateľov: 11 451 652 (2009)
Národnostné zloženie: mulati (51%), belosi (37%), černosi (11%)
Náboženstvá: katolíci (85%), protestanti, židia, spirituálne kulty
Jazyky: španielčina


Podnebie

Subtropické, príjemné, ovplyvnené pasátovými vetrami. Letné obdobie dažďov trvá od mája do októbra, suchšie zimné obdobie nasleduje od novembra do apríla. Priemerné teploty sa v júli pohybujú okolo 27°C, vo februári okolo 22°C . Priemerná vlhkosť je po celý rok okolo 80%. Od decembra do marca sú noci chladnejšie.


Vstupné formality

Pre občanov SR platí pri vstupe na Kubu vízová povinnosť. Maximálna dĺžka pobytu na turistické vízum je 30 dní. Vízum je možné získať na ZÚ Kuby v Bratislave za poplatok 25 USD (vízum na jeden vstup a jeden výstup). Existuje možnosť získať vízum aj priamo po prílete na kubánske medzinárodné letiská, avšak cestujúci riskuje, že ho letecká spoločnosť bez platného víza nepustí na palubu. V prípade organizovania pobytu cez cestovnú agentúru, k povoleniu na vstup stačí aj tzv. turistická karta, ktorá nahrádza vízum.
Pri odlete z krajiny sa platí výstupný poplatok vo výške 25 CUC na osobu.


Diplomatické zastúpenie

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky na Kube - Havana
Embajada de la República Eslovaca
Calle 66 entre 5B y 7-a, Miramar
La Habana (Havana), Cuba (Kuba)
Zo zahraničia: +53 5 263 0584,
z Kuby: 05 263 0584 (v krajnej núdzi prípadne aj 05 263 15 11)
e-mail: embeslovaca@enet.cu

 

 
Použité ilustrácie sú z knihy - Jules Verne: 20.000 míľ pod morom