Pro Dive Chorvčtsko 
 

Thajsko

 

Thajsko je krajina úsmevov, kde sa sny stávajú skutočnosťou.
Niet preto divu, že práve táto krajina získava každoročne ocenenia v oblasti cestovného ruchu. Perfektné služby, dostupnosť priamo z Bratislavy, dobrá infraštruktúra, nádherné more, budhistické pamiatky, vynikajúce jedlo a priateľskí ľudia sú iba základnými atribútmi tejto atraktívnej krajiny. Thajsko je miestom, kam sa radi turisti vracajú opakovane. Každý tu nájde, čo hľadá.

 

Náš tip

Prekrásne ostrovy v južnej časti krajiny ti na rozdiel od severných letovísk v oblasti Pattaye, poskytnú panenskú prírodu s bielymi pieskovými plážami, vysoký komfort ubytovania, možnosti potápania, jachtingu, horolezectva, raftingu, golfu, či pre deti obľúbené jazdy na slonoch, opičie, krokodílie a motýlie farmy a pre tých, ktorí budú mať záujem aj pestrý nočný život.

 

Základné informácie

Oficiálny názov: Thajské kráľovstvo
Hlavné mesto: Bangkok
Rozloha: 514000 km2
Mena: 1 baht
Časové pásmo: Slovensko -5 až - 9 hod


Obyvateľstvo

Počet obyvateľov: 64 260 000
Národnostné zloženie: Thajčania 75 %, Číňania 15 %, ostatní 10 %
Náboženstvá: budhisti 95 %, moslimovia 4%
Gramotnosť: 93,8%
Jazyky: thajčina (väčšinou sa dá dohovoriť anglicky)


Podnebie

Tropická klíma ovplyvnená monzúnmi


Vstupné formality

Občania SR si môžu podať žiadosť o thajské vízum na ktoromkoľvek zastupiteľskom úrade alebo konzuláte Thajska v cudzine (Praha, Viedeň). Toto vízum má platnosť dva mesiace. Za predĺženie platnosti víza sa platí. Existuje taktiež možnosť získania víza po prílete do Thajska, tzv. visa on arrival, platného iba na dobu dvoch týždňov a k žiadosti sa prikladá platný pas a jedna fotografia. Postačí cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov po návrate + turistické vízum


Diplomatické zastúpenie

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bangkoku - Thajsko
9-th Fl., South Sathorn
Road
Bangkok 10 1 20, Thailand
Telefón: + 6681-617 4611


Dôležité telefónne čísla

Ambulancia - 191
Hasiči - 199
Polícia - 191


Očkovanie

Pri klasickom dovolenkovom pobyte v Thajsku nie je odporúčané žiadne očkovanie ani užívanie antimalarických liekov. V prípade, že sa rozhodnete cestovať po Thajsku individuálne a budete vyhľadávať dobrodružstvo, je očkovanie na mieste. Odporúča sa očkovanie proti japonskej encefalitíde, besnote, cholere, horúčke dengue a hepatitíde A. Pretože sa niektoré oblasti nachádzajú v malarickej zóne, napríklad džungľa pozdĺž hranice s Myanmarom a Kambodžou, odporúča sa užívanie liekov proti malárii.

 
Použité ilustrácie sú z knihy - Jules Verne: 20.000 míľ pod morom