Pro Dive ChorvČtsko 
 

Detský potápačský klub kpt. NEMA

 

Klub Kapitána Nema je programom určeným pre najmladšiu vekovú kategóriu potápačov od 7-12 rokov. Deťom umožní dlhodobo sa ocitnúť vo svete hier, plnom plávania, šnorchľovania a potápania. Jeho cieľom je pútavým spôsobom priblížiť deťom vodný svet tak, aby získali kladný vzťah k vode, vodným športom a potápaniu. Zároveň získajú základné potápačské znalosti a zručnosti primerané ich vekovej kategórii.

Podmorské laboratórium

V teoretickej časti, ktorú budú tvoriť stretnutia v klubovni ARONNAX sa deti prostredníctvom knihy Julesa Verna "20.000 míľ pod morom" dozvedia veľa zaujímavostí o vode, rastlinách, živočíchoch a ich ochrane. Súčasťou stretnutí budú aj rôzne hry, kreslenie, modelovanie a zábavné pásma s potápačskou tematikou.

Chýbať nebudú ani informácie o histórii potápania a dobývaní hlbín niektorých odvetviach potápačského športu a potopených vrakoch s pokladmi.Na vlastnej nástenke budeme sledovať svoje potápačské úspechy a postavíme si spolu akvárium, o ktoré sa budeme aj sami starať.

Bublinky

Miestom nácviku potápačských zručností sa stane bazén Lafranconi pri FTVŠ. Tu sa pod vedením našich inštruktorov a prostredníctvom hier vo vode i pod ňou deti oboznámia so základnými potápačskými zručnosťami a vyskúšajú si rôzne potápačské prístroje a pomôcky. Zároveň zistzistia, na čo sa používa "šnorchel" a čo je to "fľaša" a že aj pod vodou sa dá rozprávať. Uvidia naozajstného potápača a naučia sa, ako pomôcť kamarátovi ak má vo vode problémy. Súčasťou programu je zábavné potápanie s použitím špeciálnych - detských dýchacích prístrojov.

Expedície profesora Aronnaxa

Výlety do múzeí, akvárií, veľkoplošného kina, jaskyne, prístavu a iných miest kde spoznáme odlišné stránky potápania.

Tajuplný ovládateľ

Týždňový tábor zameraný na vodné športy a potápanie. Samozrejmými sú hry, súťaže a zábava.

100 Námorných míľ

Dobrodružná plavba po Jadrane na motorovej plachetnici. Potápanie, vodné skútre, kajaky, lyžovanie na vode a pod. Pozývame aj rodičov.

 
Použité ilustrácie sú z knihy - Jules Verne: 20.000 míľ pod morom